Hepsi Bizim İçin ve Hepsi Biz’iz

Doğuyor – büyüyoruz, hastalanıyor – iyileşiyoruz, başımız ağrıyor, uykumuz kaçıyor, canımız sıkılıyor, neşeleniyoruz, düşüyor – kalkıyoruz:

Hepsi Bizim İçin ve Hepsi Biz’iz

Yoga Terapi de Diyor ki:

İnsan bir bütündür, sıkıntısı, kederi, neşesi, kaygıları, başı, kalbi, boynu, dirseği ve sırtıyla; ruhu, bedeni ve zihniyle…

‘’Yoga Terapi insanı bir bütün olarak ele alıyor. Evet, fiziksel tedavi için tamamlayıcı bir yöntem olabilir ancak Yoga Terapide sırt ağrısının duygusal bir nedenden de kaynaklanabileceğini, yaşam tarzı ile ilgili olabileceğini, yaşamdaki bazı kalıplarının danışana hizmet etmiyor olabileceğini de gözönünde bulunduruyoruz.’’

                                                                     Janice Gates-IAYT Başkanı

                                                              (Uluslararası Yoga Terapi Derneği)

Yoga Terapi Nedir?

Yoga Terapi, modern tıp ile geleneksel yoganın bir arada olduğu yeni bir disiplindir. Yoga Terapi ile hem sizin bireysel ihtiyaçlarınıza göre yoga pratikleri uyarlanabilir hem de tıbbi gereksinimleriniz göz önünde bulundurulur.

 

Yoga Terapi Bilimsel midir?

Evet, bilimseldir. Başta kanser olmak üzere artrit, astım, diabet, depresyon, hipertansiyon, HIV ve AIDS semptomları, bel ağrısı, MS, kronik yorgunluk sendromu, spor yaralanmaları ve genel kadın sağlığı gibi pek çok durum ve hastalıkta Yoga Terapinin olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Ayrıca gebelik, doğum ve anne-bebek ilişkisinde de mükemmel etkileri vardır.

Herhangi Bir Hastalığım Yok…

Yoga Terapi için herhangi bir rahatsızlığınızı olmasına gerek yok. Yoga Terapi beden ve zihin birleşmesini kolaylaştırarak hayatla uyum içinde akmanıza yardımcı olur.

‘’Yoga Terapi insanı sakinleştiriyor… Sadece sakin olmak bile muazzam değerli bir niteliktir.’’

                                                                            Loren Fishman, M.D.

 Daha Önce Hiç Yoga Yapmadım…

O halde şimdi tam zamanı! Daha önce hiç yoga yapmadıysanız da Yoga Terapi pratiğine başlayabilir ve etkilerinden hemen faydalanabilirsiniz. Yoga Terapi çok basit egzersizlerle başlar. Gerilme ve nefes çalışmaları ile başlayarak öğrenciler yoga duruşlarının (asana) bilgisine, nefes tekniklerine (pranayama) ve gevşeme pratiklerine aşamalı olarak ulaşabilir. Yoga Terapi, yoganın kadim bilgilerini sürdürür, bütünsel olarak beden ve zihinle çalışır.

Yoga Terapi Herkes İçindir

Yoga Terapi, her yaşa, her bedensel ve zihinsel duruma, herkese özel tekniklerle uygulanabilir.

 Sizleri Yoga Terapi ile tanışmaya bekliyoruz…

Son eklenenler